چه سنگی مناسب صفحه کابینت و کانترتاپ است؟

چه سنگی برای صفحه کابینت استفاده کنیم؟

استفاده از سنگ طبیعی در آشپزخانه باعث زیبایی دو چندان میشود اما لازم است برای انتخاب سنگ کابینت اطلاعاتی داشته باشیم.امروزه بسیاری از معماران و کارفرمایان در پروژه های خود از سنگ طبیعی استفاده میکنند یکی از قسمت های حائز اهمیت هر ساختمان آشپزخانه میباشد که باید دقت لازم در انتخاب و بکارگیری متریال مانند کابینت و سنگ کابینت و … دقت لازم داشت و با توجه به طرح های جدید و دستگاه ها و ابزارهای به روز استفاده از سنگ اسلب با طرح های کلاسیک یا مدرن در اکثر پروژه ها بکار میرود.یکی دیگر از نکته هایی که در سنگ کابینت مورد توجه معماران و کافرمایان قرار میگیرد همخوانی سنگ کابینت با قسمت های دیگر آشپزخانه مانند کابینت و وسایل آشپزخانه و کف میباشد.اما نکاتی که در سنگ کابینت باید رعایت کرد انتخاب سنگ کابینت و نگه داری از آن که مهمتر میباشد.

بررسی انواع سنگ برای صفحه کابینت و کانترتاپ

سنگ هایی چینی و کریستال گزینه خوبی برای سنگ کابینت و کانترتاپ هستند. در اغلب پروژها استفاده از سنگهای چینی و کریستال دیده میشود زیرا این سنگها از لحاظ طرح و رنگ متنوع هستند و از لحاظ ساختاری دارای استحکام بالا و همچنین جذب آب پایین دارند و برشکاری و ابزار در این دسته سنگها آسان تر و سریع تر خواهد بود.

سنگهای مرمریت میتوانند گزینه خوبی برای صفحه کابینت و کانترتاپ باشند البته نه همه سنگهای مرمریت.نکته حائز اهمیت در انتخاب سنگ مرمریت برای کانترتاپ و صفحه کابینت توجه به آنالیز ساختاری سنگ مرمریت میباشد زیرا بعضی از سنگهای مرمریت جذب آب بالایی دارند و به کاربردن آنها برای کابینت و کانترتاپ باعث مشکلاتی از قبیل لک زدن روی سطح سنگ میشود.

سنگهای مرمر هم میتوان برای صفحه کابینت و کانترتاپ استفاده نمود زیرا از لحاظ ساختاری جذب آب ناچیزی دارند و استحکام کافی را نیز دارند و چون سنگهای مرمر قابلیت عبور نور دارند میتوان به صورت بک لایت کار کرد که اغلب در پروژه های لاکچری و لوکس از سنگ مرمر برای صفحه کابینت و کانترتاپ استفاده میشود.

بهترین سنگ برای صفحه کابینت و کانترتاپ کدام است؟

بهترین گزینه برای سنگ کابینت و کانترتاپ سنگهای گرانیت هستند به این دلیل که سنگهای گرانیت مقاومت فشاری و مقاومت سایشی بالایی دارند و جذب آب سنگ گرانیت بسیار ناچیز است و در مقابل سرما و گرما و همچنین مواد شوینده مقاوم هستند.

تذکر:سنگ چون یک مصالح ساختمانی طبیعی است نیاز به مراقبت دارد و برای تمیز کردن سطوح سنگ کابینت و کانترتاپ با یک دستمال نم دار کافی است و باید از ریختن مواد اسیدی مانند آبلیمو و مواد شوینده و مواد شیمیایی و اجسامی که تیز هستند و باعث خش انداختن بر روی سنگ میشود اجتناب نمود.